Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vykuřovací tyčinky

6. 12. 2008
Vonné vykuřovací tyčinky

ObrazekJiž před desítkami tisíci lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů, ať už to jsou byliny, větve jehličnatých stromů, pryskyřicí nasáklé dřevo, mají nejenom různou vůni, ale také různé účinky na jejich psychiku, že dovedou dokonce ovlivňovat jejich zdraví, dokáží vyléčit nemoci.

Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou (současného člověka) návratu k přírodě, návratu k víře, stává znova aktuální.

V průběhu staletí, kdy vykuřování bylo součástí každodenního života, vybírali lidé jak z rostlinné, tak i živočišné říše mnoho produktů, jež se postupem času osvědčily a staly se z nich ty nejlepší vykuřovací látky.


K čištění prostor a osob: andělika, bílá šalvěj, cedr, jalovec, jantar, kadidlo, kafr, lemongrass, levandule, palo santo, piniová pryskyřice, rozmarýn, tulasi, zemědým.

Mají schopnost čistit atmosféru v místnostech, v nichž panovaly hádky, smutek, dům nebo byt, do kterého se máte nastěhovat, všechny druhy veřejných místností, nemocnice, školící střediska. Můžete od negativních energií čistit i sebe nebo své blízké.

K uklidnění, uvolnění, při stresu a úzkosti: uklidňující: anýz, badyán, jalovec plod, jasmín, kadidlo, kafr, , lemongrass, levandule, myrha, pačule, piniová pryskyřice, puškvorec, růže, santal.dřevo, tulasi.
Nejlépe je používat navečer, případně doplnit tichou hudbou a světlem svíček. Nechte své starosti a napětí odletět s vonným kouřem.

K povzbuzení a nalezení síly: posilující je borovice, cedr, puškvorec, jalovec, jantar, kafr, kopál, ,puškvorec, rozmarýn skořice.
 Mnoho kadidel působí povzbudivě, obnovují sílu a mohou nám též pomoci nalézt vlastní potenciál, když se cítíme vyčerpaní. Při vykuřování si představujeme jak se stoupajícím kouřem přibývá naše vnitřní síla.

K meditaci: andělika, anýz, badyán, benzoe, cedr, jantar, kadidlo, kafr, , myrha, , santalové dřevo.
 Vykuřujte před začátkem meditace, vonným kouřem doprovázejte své modlitby a nebo se nechte inspirovat pohledem do vlastního nitra.

K léčení dýchacích cest: eukalyptus, jantar, jalovec, kadidlo, kafr, myrha, piniová pryskyřice, sandarak, toluánský balzám.. svalových křečích: anýz, cedr, jasmín, lemongrass.. revmatismu :
benzoe, gujakové dřevo, jalovec, jantar, kadidlo indické, kafr…při poruchách spánku: aloe, anýz, badyán, kadidlo, indické kadidlo.
 Možné je použití při léčebných postupech jako jsou reiki, masáže, psychoterapeutická sezení a další.

Pro lásku
: guajakové dřevo, jalovec plod, jasmín, levandule, pačule, puškvorec,rozmarýn, růže, santal, skořice.
Užívejte toto vykuřování ve dvou, podporuje láskyplnou atmosféru.

Pro kreativitu:
badyán, bílá šalvěj, cedr , květ skořicovníku.
Podporuje vaši fantazii při malování, hudbě, psaní nebo jiné umělecké a výtvarné činnosti.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rada

(Lenka, 5. 8. 2011 22:52)

Ahojky našla jsem dobré stránky a ráda bych se s vámi o ně podělila jsou fakt dobré :-)