Vykuřovací tyčinky

Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla, ale které se s potřebou (současného člověka) návratu k přírodě, návratu k víře, stává znova aktuální.
V průběhu staletí, kdy vykuřování bylo součástí každodenního života, vybírali lidé jak z rostlinné, tak i živočišné říše mnoho produktů, jež se postupem času osvědčily a staly se z nich ty nejlepší vykuřovací látky.
K čištění prostor a osob: andělika, bílá šalvěj, cedr, jalovec, jantar, kadidlo, kafr, lemongrass, levandule, palo santo, piniová pryskyřice, rozmarýn, tulasi, zemědým.
K uklidnění, uvolnění, při stresu a úzkosti: uklidňující: anýz, badyán, jalovec plod, jasmín, kadidlo, kafr, , lemongrass, levandule, myrha, pačule, piniová pryskyřice, puškvorec, růže, santal.dřevo, tulasi.
K povzbuzení a nalezení síly: posilující je borovice, cedr, puškvorec, jalovec, jantar, kafr, kopál, ,puškvorec, rozmarýn skořice.
K meditaci: andělika, anýz, badyán, benzoe, cedr, jantar, kadidlo, kafr, , myrha, , santalové dřevo.
K léčení dýchacích cest: eukalyptus, jantar, jalovec, kadidlo, kafr, myrha, piniová pryskyřice, sandarak, toluánský balzám.. svalových křečích: anýz, cedr, jasmín, lemongrass.. revmatismu :
Pro lásku: guajakové dřevo, jalovec plod, jasmín, levandule, pačule, puškvorec,rozmarýn, růže, santal, skořice.
Pro kreativitu: badyán, bílá šalvěj, cedr , květ skořicovníku.
Komentáře
Přehled komentářů
Ahojky našla jsem dobré stránky a ráda bych se s vámi o ně podělila jsou fakt dobré :-)
Rada
(Lenka, 5. 8. 2011 22:52)